Hakkımda

İleri bakış

easlide-2Avusturya Lisesi, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü, Londra Middlesex University Pazarlama Yüksek Lisansı ve son olarak Erickson College Koçluğun Sanatı ve Bilimi programını tamamlamıştır. İş yaşamına Pricewaterhouse Coopers firmasında denetim alanında başlamış ve daha sonra keskin bir dönüşle pazarlama ve satış alanına yönelmiştir. 2000 yılında Royal Dutch Shell ile tanışmış, Londra’da görev almıştır. 2 yıl İngiltere ve İskoçya’da Analiz ve Danışmanlık, Stratejik Planlama, e-business gibi farklı alanlarda çalıştıktan sonra Türkiye’ ye dönerek Shell Türkiye’ de ürün müdürü olarak çalışmaya başlamış, Shell & Turcas birleşmesinin ardından sırasıyla Türkiye Pazarlama Müdürlüğü, Avrupa ve Afrika kıtası Otomotiv Sektör Satış Müdürlüğü, Shell İtalya Satış Müdürlüğü, Shell Güney Afrika Ticari Müdürlüğü rollerini üstlenmiştir. 2008 yılında profesyonel kariyerine paralel olarak satış, pazarlama, yönetim ve liderlik eğitimleri vermeye ve bu konularda koçluk ve danışmanlık yapmaya başlamıştır.

Son olarak Shell’de Madeni Yağlar ürün uygulamaları konusunda Global Pazarlama Müdürü olarak 3 yıl görev yapan ve 16 yıllık Shell kariyerine Kasım 2016’da son veren Evren Aksoy, 2 yıldır ISO 1000 üyesi bir şirkette satış ve pazarlama koçluğu ve yönetim danışmanlığı vermekte ve farklı kurum ve kişilere Pazarlama, Satış, Yönetim ve Liderlik konularında danışmanlık profesyonel koçluk ve eğitmenlik yapmaktadır.

Dünyanın çeşitli coğrafyalarında, hem gelişmiş hem de büyüyen ekonomilerinde, çok sert rekabet koşullarında, bazen iyi bazen kriz dönemlerinde, farklı kültür, dil ve müşteri profillerinde, birbirinden unutulmaz sloganlarla hatırlanan, Effie ödülleri alan pazarlama kampanyalarında ve 2 kez uluslararası Shell ödülüne layık görülen satış anlaşmalarında edindiği farklı tecrübeleri, özellikle de kendini bu başarılara ulaştıran başarısızlıklarını eğitimlerinde paylaşan, görev verme sanatı, uzak ekipler yönetimi gibi başlıkların yanında, en temelden en ileri seviyeye satış ve pazarlama eğitimleri hazırlayan ve veren, karanlıkta diyalog programında koçluk yapan, farklı kurumlar ve bireylerle koç olarak çalışan Evren Aksoy evli ve ikiz babasıdır. Kendini çok gezen, çok okuyan ve çok düşünen, tek bildiği hiçbir şey bilmediği olan bir profesyonel olarak tanımlayan Aksoy boş zamanlarını seyahate, farklı tatlar keşfetmeye, spora, kitaplara, dizilere, sinemaya, tiyatroya ve yazarlığa bölüştürmektedir.