KOÇYorum

Haydi gel kişisel gelişelim

Zamanı geldiğinde ne kadar donanımlı olduğunuzu göstermek için kim olduğunuzu bilmeniz, kendinizle barışık olmanız ve eğitimli olmanız şart. Eğitim sadece okul mudur?

Kendinize gerçekten de sordunuz mu, kim olduğunuzu, yeteneklerinizi, hobilerinizi, başarılı olduğunuz alanları? Bunları kendimize sormadığımız sürece üretken dolayısıyla da mutlu bir hayatı hakettiğimize inanmıyorum. Kişisel swot analizinizi yaptınız mı? Güçlü yönleriniz neler? Peki ya geliştirebilecekleriniz?

Kendinize gerçekten de sordunuz mu, kim olduğunuzu, yeteneklerinizi, hobilerinizi, başarılı olduğunuz alanları? Bunları kendimize sormadığımız sürece üretken dolayısıyla da mutlu bir hayatı hakettiğimize inanmıyorum.

Kişisel swot analizinizi yaptınız mı? Güçlü yönleriniz neler? Peki ya geliştirebilecekleriniz? Gördüğünüz gibi pazarlamaya insan kendisinden başlamalı. İnsan kendini bilmeli…

Yeni şeyler öğrenmek, ilgi alanları keşfetmek, bir alanda ustalaşmak, yaşamdan daha fazla zevk almak, zihinsel olarak, fiziksel olarak sürekli yeni şeyler eklemek, var olanı genişletmek. Kişisel gelişim yolcuğunu farklı şekillerde de tanımlamak mümkündür.

Filozofun söylediği  “Eğitilmişlerin umutları hiçbir şey öğrenmeyenlerin zenginliğinden daha güçlüdür” cümlesini çok değerli buluyorum ve ilerlemek için önümüzdeki en büyük engelin kendimiz olduğunu biliyorum. Buradan hareketle zamanı geldiğinde ne kadar donanımlı olduğunuzu göstermek için kim olduğunuzu bilmeniz, kendinizle barışık olmanız ve eğitimli olmanız şart. Eğitim sadece okul mudur? Kesinlikle hayır, kendinizi kişisel ve kitlesel olarak geliştirdiğiniz her aktivite, farkında olarak sürdürdüğünüz yaşamın kendisi ve paylaşımlar eğitimin ta kendisidir. O zaman siz de biz de doğru yerdeyiz bence…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *