KOÇYorum

Herkes mi koç kardeşim

koçlukEğer gerçekten değişime hazırsanız ve tamam artık başlıyorum diyorsanız; sizinle beraber hedeflerinize giden yolda size arkadaşlık yapabilirim. Zaman zaman yoldan çıkmaya kalkarsanız sizi yolda tutarım. Kendinizi içine hapsettiğiniz o güzel tuzakları sizin görmenizi sağlarım.

Anlamadım ki ben bu işi.

İki kitap okumuş, iki kelamı bir araya getirebilen, parayı nerden vururum diye düşünen, başka yapacak işi gücü olmayan herkes koç olmuş… Bir konuda uzman olmayan, herhangi bir konuda başarı hikayesi olmayan, bu dünyada iz bırakma endişesini taşıyan ama bırakma umudu olmayan herkes koç…

Aman yanlış anlaşılmasın, bu konuda benim de çok şey öğrendiğim bu konuya yıllarını vermiş ve derya deniz insanları tenzih ederim, başta Zerrin Hoca, Serra Hoca olmak üzere hepsine sonsuz saygı…Koçluk diyince aklıma onlar geliyor, Tülin Kahvcioğlu geliyor.

Bana gelince ben de koçum, evet, hem de günümüz KOÇanlara bakılırsa en koçum…

Çok şükür, skorlarım oldukça iyi, ideallerim var, hedeflerim var, stratejim var, başarılarım da başarısızlıklarım da dolu. Ben koç olaım diye başlamadım bu yola. Ben kişisel yolculuğuma çıkarak başladım, bu yolculuğa da koçluk alarak başladım. Başağrıları çeke çeke, midem bulana bulana, kasıla kasıla değişimi yaşadım önce. Daha sonra eğitimini aldım bu işin.

Eğer gerçekten değişime hazırsanız ve tamam artık başlıyorum diyorsanız; sizinle beraber hedeflerinize giden yolda size arkadaşlık yapabilirim. Zaman zaman yoldan çıkmaya kalkarsanız sizi yolda tutarım. Kendinizi içine hapsettiğiniz o güzel tuzakları sizin görmenizi sağlarım. Kısacası değişmek istiyorsanız değişirken yanınızda olurum. Tek başıma yapabilirim sana neden ihtiyacım olsun diyorsanız, beni arayana kadar alacak daha çok yolunuz var sizin daha, kolay gelsin…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *